Prvič sem uporabila NUVO GLACIER pasto in sem čisto navdušena. Voščilnici, na katerih sem pasto uporabila, pa sta nastali iz ostankov.
Bel gladek papir sem pobarvala z Distress Oxide Blueprint Sketch in Chipped Saphire blazinicama.
Nato sem ostanek: izrez črk, uporabila kot stencil šablono in preko nje s paletnim nožkom nanesla čudovito Novo Glacier pasto v srebrni barvi. Glacier paste so posebne zato, ker vsebujejo mica delce. Pasta ima teksturo mehkega masla in se lahko nanaša s paletnim nožkom, gobico, prstom….. Tanki nanosi so zelo hitro suhi. Ta, preko stencil šablone, pa je poitreboval kakšno uro na sobni temperaturi.
Suha pasta ima čudovit, gladek sijaj, skoraj kot transfer folija.
Kraft papir, ki mi je služil kot stencil šablona je bil tako lepo pobarvan z Nuvo Glacier pasto, da sem ga uporabila pri naslednji voščilnici.
Tokrat sem ozadje pobarvala z Distress Oxide Twisted Citron in Salty Ocean.
Ker se mi je pri izrezovanju motiva šablona zamaknila, sem motiv izrezala samo iz belega paprija in ga podložila pod nenatančno izrezan motiv. Tako sem napako malce zakamuflirala.
In tu je še druga voščilnica.
Upam, da bo Klavdija zadovoljna, saj mi je naložila izziv, naj Nuvo Glacier pasto uporabim na fantovski voščilnici.
Izziv za naslednje 14 dni se glasi: Izdelajte bogato moško voščilnico.
Združila sem črn in craft karton, črno fomirano peno ter Distress Crayons set 3, Metalics in izdelala voščilnico v obliki taga.
Uporabila sem Tim Holtz Layerin Stencil: Ginghram THS134 in Sparkle THS123 v kombinaciji z Distress ink black soot.
Robove sem nacefrala in jih premazala z Distress Crayon voščenko.
Rožice sem izrezala s Heartfelt Cottage Garden Hydrangea rezalno šablono izrezala iz črne fomirano pene in jih oblikovala na likalnik.
Metulj je Sizzix Bigz šablona Tattered Butterfly, Tim Holtz, kis ma ga izrezala iz črnega in craft kartona, slednjega zem zmegčala z vodo in močno pomečkala. Napis je štampiljka Najlepši Par
Vabim vas k Lili in Andreji ter naši mesečni gostji Majdi. Vesele bomo vaših prispevkov in komentarjev na blogu Craft-alnice in tudi na naših blogih. Pri praznovanju se nam bodo pridružile tudi bivše članice DT, zato vas vabim, da pogledate tudi na njihove bloge: Vladka, SJanja, Tina, Tanja, Martina.
V marcu Craftalnica praznuje 10. obletnico delovanja, zato smo se odločile v izziv vključiti skico, po kateri so dekleta ustvarjala pred desetimi leti.
Motiv Lili of the Valley Lazy Afternoon sem s črno Ranger Archival ink blazinico odtisnila na UK Craft papir in ga pobarvala s Faber Castel Polychromos barvicami.
Skico sem malce obrnila, a vseeno uporabila vse elemente.
Vabim vas k Lili in Andreji ter naši mesečni gostji Majdi. Vesele bomo vaših prispevkov in komentarjev na blogu Craft-alnice in tudi na naših blogih. Pri praznovanju se nam bodo pridružile tudi bivše članice DT, zato vas vabim, da pogledate tudi na njihove bloge: Vladka, Janja, Tina, Tanja, Martina.
Za nadebudnega sosedovega fantiča sem izdelala voščilnico s škratom in zvončki NajlepšiPar.
Škrata sem Pobarvala s Koi Coloring Brush markerji, vse ostalo pa z Distress Oxide Twisted Citron in Peeled Paint.
Sledila sem skici pri Feeling Sketchy – razmerja elementov sem malo prilagodila, sveže zelena barva pa je značilna za podjetje Farmedica, kjer sem zaposlena. Na dogodkih, ki se jih udeležimo imamo vedno kak modni dodatek v zeleni barvi: šal, nakit, ura…..
Tokratni izziv narekuje voščilnice, pri katerih je osnova v obliki kroga.
Omejila sem se na uporabo rezalnih šablon Najlepši Par, ki je sponzor izziva in material blagovne znamke Ranger. Košček akvarelnega papirja sem pobarvala z Distress Oxide evergreen bough in peeled paint in iz njega izrezala zelenje. Osnovo in ostale elemente sem izrezala iz črnega in sivega kartona (UK Craft) in jih v nadaljevanju vroče embosirala z Ranger liquid platinum in frosted crystal embosing prahom. Uporabila sem Ranger Distress embosing blazinico in Pefect Medium embosing svinčnik.
Ranger Frosted crystal embosing prah je poseben zato, ker po segrevanju zares ostanejo nekakšni kristalčki ledu.
Uporabila sem dve štampiljki Najlepši par in izrez zate, ki sem ga trikrat embosirala, da sem dosegla videz kovinskega elementa.
Za konec sem na zelenje dodala še malce Ranger Distress Crayon.
https://www.najlepsi-par.si/
Vabim vas k Lili in Andreji ter naši mesečni gostji Jerneji – Ne-Ja. Vesele bomo vaših prispevkov in komentarjev na blogu Craft-alnice in tudi na naših blogih.
Pri The Male Room izzivu želijo embosirano voščilnico. Za motiv sem izbrala ure in modro zeleno barvo.
Na WOW! embosing papir sem z aplikatorji nanesla Distress Oxife cracked pistachio, salty ocean in faded yeans in počalkala, da se je barva posušila.
Nato sem na pobarvano osnovo z Ranger liquid platinum embosing prahom embosirala motiv ur, napis in zastavico Najlepši par. Z malce rezljanja s škarjami in lepljenja je nastala 3d voščilnica.
Kombinacijo dveh napisov iz seta Najlepši Par sem videla pri eni od slovenskih ustvarjalk (žal ne vem pri kateri) in mi je bila tako všeč, da sem jo vzela za svojo.
Andreja L:
Andreja, super si uporabila tehniko embosiranja in naredila čudovito moško čestitko :-)) Ozadje je fantastično. Hvala, ker rada ustvarjaš z…
Andreja L:
Andreja, super si uporabila tehniko embosiranja in naredila čudovito moško čestitko :-)) Ozadje je fantastično. Hvala, ker rada ustvarjaš z…
Faith A:
This is beautiful, gorgeous colour combination and gold embossing, LOVE this card. Thank you so much for joining us in…
Na srčkasti voščilnici sem uporabila silo različne materiale in tehnike, s katerimi sem dosegla res različne teksture in efekte zelo enostavne oblike srčkov.
Najprej sem si izdelala stencil šablono iz črk XOXO – poljubčki in objemčki. Uporabila sem prazno stencil polo TCW340 Stencil 3 Stencil Sheets. Narisala sem si črto in razmake med črkami in jih pri rezanju fiksirala Vijoličnim lepilnim trakom (Therm O Web – iCraft – Purple Tape). Preko Šablone sem nanesla Tacky When Dry teksturni medij.
Ko je bil nanos prozoren sem nanesla še transfer rdečo folijo (DECO FOIL TRANSFER SHEETS RED), tako je napis postal izjemno svetleč.
Nato sem si izdelala še stencil šablono s srčki, ki so iz seta Najlepoši Par. Senčila sem jih z Distress Oxide candied apple blazinico. Uporabila sem Distress čopič za nanašanje barve (Tim Holtz Distress Blending Brus), ki mi je omogočil, da sem intenzivnost barve lahko spreminjala, saj čopiču s pomočjo držala spreminjamo velikost.
Transfer folijo sem nanesla tudi na dvostranski lepilni trak in iz tega izrezala drobne srčke, ki se ujemajo z napisom.
Na nekaj srčkov sem nanesla Ranger prozorno svetlečo pasto (Ranger Texture Paste Transparent Gloss), na nekatere pa Ranger pasto za razpoke (Ranger Texture Paste Opaque Crackle). Crackle pasta razpoka, ko se posuši. Vzorec razpok je odvisen od debeline nanosa.
Na Valentinovi voščilnici sem tako ustvarila reazlične barvne odtenke in teksture z eno barvno blazinico, teksturnimi pastami in folijo.
Iz craft kartona sem s pomočjo Pilow Box Punch Board pripomočka izdelala škatlico (pillow box) in nanjo odtisnila gobice. Pobarvala sem jih s Polychromos barvicami in ponoven odtis štampiljke embosirala s prozornim prahcem. Dodala sem še vrvico in darilna škatlica za sosedovega gobarja je končana.
Andreja L: Krasen je tvoj mladenič na off :-)) Zelo lepo si ga pobarvala :-)) Čudovita moška voščilnica!
Goga: Fantastičen digi in ti si ga tako lepo pobarvala. Moram se lotiti enkrat barvanja na kraft papir. Zelo mi je…